MAXQDA projelerimi Dropbox gibi bulut tabanlı hizmetlerde depolayabilir miyim?

MAXQDA bir veritabanı programıdır ve proje dosyasına kararlı ve kesintisiz bir bağlantı gerektirir. Siz bir proje dosyasıyla çalışırken MAXQDA sürekli olarak verileri doğrudan veri tabanına okur ve yazar.

Dış kaynaklardan proje açma

MAXQDA projelerini ağ sürücüsü, USB flash sürücü, harici sabit sürücü veya herhangi bir bulutla senkronize edilmiş klasör gibi harici kaynaklardan açmamanızı şiddetle tavsiye ederiz.


Zayıf ağ bağlantısı veya arka plan senkronizasyon işlemi nedeniyle MAXQDA ile proje dosyaları arasındaki bağlantının kesilmesi, proje veritabanınızın bozulmasına neden olabilir. Dropbox, Google Drive, iCloud, OneDrive, Mega, Onecloud, Box vb. bulut tabanlı bir senkronizasyon hizmeti, siz MAXQDA’da proje üzerinde çalışırken projenizin arka plan senkronizasyon işlemini başlatırsa, bu veritabanı tutarlılığını etkileyebilir. Ayrıca, bulut hizmetiniz dosyayı senkronize ederken yakın zamanda kapatılan bir MAXQDA projesini yeniden açıyor olabilirsiniz ve bu da veritabanının zarar görmesine neden olabilir.

Yine de MAXQDA projenizi harici bir kaynaktan açmaya karar verirseniz veya açmanız gerekiyorsa, proje dosyasının kesintiye uğraması nedeniyle proje dosyasının zarar görmeyeceğini garanti edemeyiz.

Projeleri dış kaynaklarda saklamak.

Yedekleri kaydetmek veya projeleri diğer kullanıcılarla paylaşmak için yukarıda belirtilen harici depolama kaynaklarından herhangi birini kullanmaya devam edebilirsiniz. Projeyi MAXQDA ile açmadan önce proje dosyasını yerel bilgisayarınıza kopyalamanız yeterlidir.More FAQs