Projemi nasıl kaydedebilirim?

MAXQDA bir veritabanı programıdır, yani neredeyse tüm değişiklikler otomatik olarak (örn. veri içe aktarma, kodların oluşturulması ve uygulanması vb.) proje dosyalarına kaydedilir. Bu nedenle MAXQDA’da “kaydet” düğmesi yoktur. Bir eylem gerçekleştirildikten sonra hemen kaydedilir. MAXQDA’nın kodlar gibi önemli proje öğelerini silmeden önce iki kez kontrol etmesinin nedeni de budur.

Örneğin, bir metin belgesine memo yazarken veya ses/video dosyalarını kopyalarken, düzenlenmekte olan belgeler ve memolar her 5 dakikada bir otomatik olarak kaydedilir. Bu zaman aralığı proje ayarlarından ayarlanabilir. MAXMAps’teki açık haritalar her dakika ve kapatıldıklarında otomatik olarak kaydedilir. Günlük defteri girişleri, günlük defteri penceresini kapattığınızda kaydedilir.

Dış kaynaklara kaydederken dikkat

MAXQDA proje dosyalarınızı ağ sürücüleri, USB flash bellekler veya herhangi bir bulutla senkronize klasör gibi harici kaynaklara kaydediyorsanız, lütfen aşağıdaki SSS bölümünü okuyun: “Dikkat: Neden MAXQDA projelerini USB sürücülerden, ağ sürücülerinden veya buluttan (Dropbox, iCloud, vb.) açmamalısınız?More FAQs