Hata mesajı: “MAXQDA hasarlı. Çöp kutusuna taşıyın.”

MAXQDA’in bir Mac’e yüklenmesi işlemi sırasında bu mesaj görüntülenirse, lütfen Gatekeeper’ın herhangi bir yerden indirilen uygulamaları kabul etmesine izin verin.

Sistem Tercihleri ​​> Güvenlik ve Gizlilik’i açın


İndirilen uygulamalara izin ver başlığı altında: “Her Yerden” i seçin. (Düzenli kullanıcı (yönetici değil) olarak oturum açtıysanız, bu seçimi etkinleştirmek için sol alt köşedeki kilit simgesine tıklamanız ve yönetici şifresini girmeniz gerekir.)

Kurulum işlemini yeniden başlatın. MAXQDA’in başarılı kurulumundan sonra güvenlik seçeneklerinizi orijinal ayarlarına geri döndürebilirsiniz.

faq_g8

OS Sierra (veya üstü) kullanıcılarına önemli not: Apple’ın yeni işletim sistemi “”Her Yerde”” seçeneğini sunmuyor. Bir flash sürücüye taşınabilir bir MAXQDA lisansı kurarken lütfen şu adımları izleyin:

1. İndirilen dmg dosyasını açın. Aşağıdaki pencere gelecektir:

2. MAXQDA simgesi olan uygulamayı Masaüstünüze sürükleyin.

3. dmg dosyasını çıkarın.

4. MAXQDA’i Masaüstünden başlatın ve indirilen dosyayı açmak istediğinizi onaylayın. Ayrıca Hüküm ve Koşulları ve bir MAXQDA hata mesajını da onaylayın. Program daha sonra otomatik olarak kapanacaktır.

5. Bunu yaptıktan sonra, şimdi MAXQDA simgesi olan uygulamayı flash sürücünüze sürükleyebilir ve oradan MAXQDA’yı kullanabilirsiniz.



More FAQs