MAXQDA ekip çalışmalarında kullanılabilir mi?

Evet. Araştırmaların genellikle ekipler halinde yapıldığını biliyoruz ve MAXQDA bu amaç için birçok işlev sağlıyor.

Manuel veri alışverişi için MAXQDA’deki ekip çalışması özellikleri

Ekip çalışması özellikleri tüm MAXQDA kullanıcıları tarafından kullanılabilir ve MAXQDA kurulumunuza dahildir. Ekip Çalışması özellikleriyle, kodları, notları, değişkenleri vb. dışa ve içe aktararak bir MAXQDA projesinden diğerine öğeleri aktarabilirsiniz. Diğer bir ekip çalışması özelliği, iki MAXQDA projesini birbiriyle birleştirmektir. Bu görevlerin tümü manuel olarak yapılmalıdır ve e-posta veya MAXQDA dışındaki diğer iletişim biçimleri aracılığıyla ekibinizle dosya paylaşmanız gerekir.

MAXQDA’deki ekip çalışması özellikleri hakkında daha fazla bilgi edinin

Çevrimiçi işbirliği için MAXQDA TeamCloud modülü

MAXQDA TeamCloud, MAXQDA 2022 abonelik lisansı ile birlikte satın alınabilen ek bir modüldür. TeamCloud, projelerinizi ekibinizle MAXQDA içinden paylaşabileceğiniz korumalı bir bulut alanı sağlar. Ekip üyelerinin bir TeamCloud hesabı oluşturması ve bunu MAXQDA kurulumlarına bağlaması gerekir. MAXQDA, ekip iletişimini yönetir ve yeni veya tamamlanmış görevler için otomatik bildirimler gönderir.
MAXQDA TeamCloud hakkında daha fazla bilgi edinin

Windows ve Mac ile ekip çalışması

MAXQDA, Windows ve MAC üzerinde tamamen aynıdır. Her iki sürüm de ekiplerin farklı işletim sistemleri kullanırken bile sorunsuz bir şekilde birlikte çalışmasını sağlayan aynı proje dosyası biçimini paylaşıyor.More FAQs