Windows için MAXQDA ve Mac için MAXQDA arasında proje alışverişi yapabilir miyim?

MAXQDA 2022 / MAXQDA 2020 / MAXQDA 2018 / MAXQDA 12

Evet, aynı MAXQDA proje dosyasını Windows veya Mac bilgisayarlarda açabilir ve onunla çalışabilirsiniz. Çalışmanızı başkalarıyla paylaşmak ve öğrencilerinizin veya takım arkadaşlarınızın proje dosyalarına erişmek, günlük çalışmanızın hayati bir parçasıdır. Bu nedenle MAXQDA, hem Windows hem de Mac ile açılıp düzenlenebilen .mx22 (MAXQDA 2022), .mx20 (MAXQDA 2020), .mx18 (MAXQDA 2018) veya .mx12 (MAXQDA 12) evrensel proje dosyalarıyla çalışır.

MAXQDA 11

Evet, MAXQDA projelerini MAXQDA 11’den (Mac veya Windows) dışa aktarabilir ve önce “”MAXQDA Exchange dosyası”” olarak dışa aktararak diğer işletim sistemine aktarabilirsiniz.

Projeyi MAXQDA 11’de açın, “Proje > MAXQDA değişim dosyasını dışa aktar”” seçeneğini seçin ve MAXQDA değişim dosyasını uygun bir konuma (örneğin masaüstünüz) kaydedin. Ardından, MAXQDA 11’i başka bir platformda açın ve “Mevcut projeyi aç > Tamam” seçeneğini seçin. Finder penceresinin veya Windows iletişim penceresinin altında, MAX-Exchange dosya türünü (*.mex) seçin, MAXQDA değişim dosyasını seçin ve “Aç”a tıklayın.

 More FAQs