MAXQDA 2022’de daha eski bir MAXQDA sürümüyle oluşturulmuş bir proje dosyasını açabilir miyim?

Evet, daha eski MAXQDA sürümleriyle oluşturulmuş projeleri MAXQDA 2022’de açabilirsiniz.

MAXQDA’in önceki bir sürümüyle oluşturulmuş bir projeyi açmak için şu adımları izleyin:

  1.  MAXQDA’i başlatın ve başlangıç ​​penceresinde Projeyi Aç’ı seçin.
  2. MAXQDA projesi fluysa, Mac veya Windows iletişim pencerenizdeki dosya türünü istediğiniz MAXQDA sürümüyle değiştirin.
  3. Açmak istediğiniz projeyi seçin ve “aç”a tıklayın.

MAXQDA, projenin bir kopyasını yeni biçimde oluşturur ve projeyi eski projeyle aynı klasöre kaydeder.

MAXQDA çevrimiçi kılavuzunun Eski sürümlerden MAXQDA 2022’ye geçiş bölümünde bu eylem için ayrıntılı talimatları görüntüleyin.

MAXQDA 2022 ve daha eski sürümler arasında Ekip Çalışması Değişimi mevcut değil.

MAXQDA 2022’deki geliştirilmiş metin işleme nedeniyle, ekip çalışması alışverişi yoluyla proje öğelerini eski sürümlere göndermek mümkün değildir. Bir ekipte aynı verileri kodlıyorsanız, tüm ekip üyelerinin aynı program sürümüyle çalışması önerilir.

Windows ve Mac bilgisayarların bir karışımını kullanan bir ekipte projeleri MAXQDA 2022’ye taşıma

Metin karakter sayılarına (interkoder anlaşması, projeleri birleştirme, kodları bir proje dosyasından diğerine taşıma vb.) dayalı ekip çalışması işlevselliğini kullanmayı planlayan Mac ve Windows kullanıcılarından oluşan karma araştırma ekipleri için proje dosyalarını tek bir bilgisayarda MAXQDA 2022’ye dönüştürmelerini ve ardından yeni MAXQDA 2022 proje dosyalarını tüm ekip üyelerine dağıtmalarını öneririz. Geliştirilmiş metin işleme nedeniyle, dönüştürülen projeler bir Windows veya Mac bilgisayarda dönüştürüldüğünde karakter sayılarında biraz farklılık gösterebilir.

Bununla birlikte, projeler bir Mac veya Windows makinesinde dönüştürüldüğünde, böylece her ekip üyesinin tam olarak aynı verileri kullanması sağlanır, MAXQDA 2022 projelerine daha fazla uyumluluk optimizasyonu gerekmeden Mac veya Windows’tan erişilebilir.

 More FAQs