MAXQDA herhangi bir dilde çalışır mı?

MAXQDA ile farklı dillerdeki metinleri analiz etme

MAXQDA’in Unicode’u desteklemesi, yalnızca herhangi bir komut dosyasındaki belgeleri (Japonca’dan Kiril’e ve Arapça’ya) içe aktarmayı ve analiz etmeyi değil, aynı zamanda bu dillerde kodlar ve değişkenler oluşturmayı da mümkün kılar. Bu Unicode işlevi, her MAXQDA işlevinde mevcuttur.

Unicode, bilinen tüm dilleri ve karakterleri standartlaştırmayı amaçlayan uluslararası bir standarttır. Bu, aynı belgede çeşitli dillerle çalışmayı mümkün kılar. Bir cümle İngilizce, bir sonraki Mandarin dilinde ve bir sonraki cümle Arapça olabilir. Bu mümkündür çünkü Unicode (ASCII veya ISO Latin gibi daha yaygın bilgisayar karakter sistemlerinin aksine) 128 veya 256’dan fazla farklı karakterle başa çıkabilir. MAXQDA’de “yabancı” karakterlerle kodlar ve değişken isimleri dahi oluşturulabilmekte, herhangi bir dilde arama ve in-vivo kodlama yapılabilmektedir.

MAXQDA arayüzünü farklı dillerde kullanma

Size kendi dilinizde mükemmel bir çok dilli QDA yazılımı sunmayı amaçlıyoruz, böylece çeviriye değil araştırmanıza odaklanabilirsiniz. Şimdiye kadar MAXQDA kullanıcı arayüzü 10’dan fazla dile çevrildi (İngilizce, Almanca, İspanyolca, Fransızca, Japonca, İtalyanca, Basitleştirilmiş Çince, Geleneksel Çince, Portekizce, Brezilya Portekizcesi, Rusça, Türkçe, Lehçe ve Çekçe).More FAQs